GREENBIKE
 x 

0
Menu

Elektrokolo je klasické jízdní kolo doplněné o elektrický pohon, který vypomáhá při jízdě. Funkce motoru je aktivována šlapáním, které je snímáno speciálním senzorem umístěným ve šlapacím středu. Na elektrokole tedy musíte stále šlapat, motor vám pouze pomáhá. Elektrokolo můžete uvést do pohybu také pomocí ovládacího tlačítka či akcelerátoru, ale pouze do maximální povolené rychlosti 6 km/h (např. pro asistenci při chůzi).

Maximální rychlost elektrokola s asistencí motoru je 25 km/h s tolerancí 10% (při dosažení této rychlosti se motor vypne a vy šlapete dál jako na běžném jízdním kole). Když Vám dojde baterie, nebo máte motor vypnutý, můžete na elektrokole jet jako na běžném jízdním kole bez jakéhokoliv odporu.

Na elektrokolo, které svými vlastnostmi odpovídá evropské normě EN 15194-1 se z hlediska zákonu o provozu na pozemních komunikacích pohlíží jako na běžné jízdní kolo, tzn., že můžete jezdit na cyklostezkách, nepotřebujete řidičské oprávnění a přilba je povinná pouze do věku 18 let. Používání cyklistické přilby však doporučujeme všem uživatelům elektrokola.

Všechna elektrokola GREEN BIKE odpovídají svými vlastnostmi normě EN 15194-1.


Jízdní kolo je úžasný a velmi tradiční dopravní prostředek. Už po více než sto let je ale také prostředkem sportu a zábavy. A po celá ta léta se pomalu, ale jistě, lidstvo dělí na dvě nestejné části – na ty vyvolené, nadupané, osvalené, s nezlomnou vůlí a touhou po vítězství, a na ty ostatní, kteří svůj životní cíl mají jinde, ale kolo milují a jezdí na něm rádi. První skupina se té druhé, řečeno cyklistickým jazykem, utrhla a má teď před pelotonem nedostižný náskok. Copak je v silách normálního rekreačního cyklisty vymakat na vrchol L'Alpe-d'Huez, Mont Ventoux nebo Tourmaletu? Ale zase ten pocit, a ten úchvatný rozhled…

Tahle situace nám nedala spát a tak se zrodila elektrokola GREEN BIKE. Díky vytrvalému úsilí vývojářů švýcarského výrobce elektrokol, fy. STROMER, a pracovníků značky elektrokol GREEN BIKE, teď můžete bez ostychu a obav vybírat místo pro svou cyklistickou dovolenou už nejen v údolích řek, ale klidně i vysoko v Alpách, můžete si dát závazek, že v sedle bicyklu zdoláte všechny české hory nad 1000 metrů, Českomoravská vrchovina pro vás bude stejně pohodovým terénem jako dosud Kolínsko – a to všechno bez anabolik, krevních derivátů a jiných vylepšovadel. Uvádíme totiž na trh nové všestranné horské elektrokolo GREEN BIKE. Pozor – není to žádná motorka, tohle elektrokolo vám nevezme ten krásný pocit z pohybu vlastní silou – jen pomůže, když už člověk nemůže.

Ono ale ani zdaleka nejde jen o zdolávání vrcholů. Člověk, ať dělá, co dělá, stárne a jeho síly se pomalu vytrácejí. Hlava mu to ale nebere a on by se chtěl dál věnovat tomu, čemu dosud, dál dělat věci, které ho baví. Elektrokolo řeší jeho problém. Proč si třeba v sedmdesáti neprojet svou oblíbenou cyklotrasu z mládí? Ačkoli, zůstaňme při běžnějších situacích – člověk v důchodu má starostí nad hlavu. Však víte, jak to vypadá na vesnicích a v příměstských oblastech s dopravou. Na vesnici to bývá nezřídka i na nákup pěkná štreka a pro staršího člověka… Řešení – a ještě ke všemu velmi trendy a noblesní – je opět elektrokolo GREEN BIKE.  Anebo - rádi trávíte čas spolu, ale po sportovní stránce jste velmi nevyrovnaný pár? Jeden jeďte na běžném kole, druhý na elektrokole – a rozdíly se dokonale smažou. Mnohaminutové čekání, až se ten druhý konečně vyplazí za vámi, bude to tam. A nemusí jít jen o výlety do přírody. Městský provoz je dosti nebezpečná, exhalacemi přesycená džungle. A přece je možné pohybovat se po městě na kole s elegancí, bez zbytečné námahy, bez potu (kterého je tak těžké se zbavit po příjezdu třeba do práce) a hlavně s možností tak říkajíc „kopnout do vrtule“ a zmizet rychle z místa, které s romantikou nemá nic společného a klidné šlapání si zase užít až o kousek dál, v rozlehlém městském parku. Lidí, pro které je elektrokolo GREEN BIKE ohromným ulehčením života, či zpestřením jejich zábavy a otevřením úplně nových možností, je prostě nespočet. Možná, že právě vy teď kýváte hlavou a říkáte si, že to není špatný nápad. Není, tím si buďte jisti.

Žijeme v jednadvacátém století, obklopeni mnoha věcmi, které vlastně k životu vůbec nepotřebujeme, ale prostě je chceme mít anebo máme pocit, že bychom je mít tak nějak měli, že se to vlastně očekává. A tak se naše příbytky mění v elegantní skladiště designových, ale nepoužívaných přístrojů a vychytávek. Elektrokolo GREEN BIKE ale do téhle kategorie nepatří. Je sice designově velmi moderní, technologicky dokonalé, ale opravdu u něj nemusíte mít starost, že by zahálelo někde ve sklepě nebo v kůlně či na balkóně. Vlastně by se vám na tomto místě mělo dostat varování, neboť elektrokolo GREEN BIKE způsobuje závislost. Závislost na pohybu na čerstvém vzduchu, na výletech, na přirozeném a rychlém způsobu přepravy z místa na místo, na zdolávání nových a nových cílů. A ještě jeden vedlejší účinek má elektrokolo GREEN BIKE - výrazně navyšuje sebevědomí a dobrý pocit ze sebe sama.

 

Elektrokolo GREEN BIKE

Elektrokolo GREEN BIKE výrazně navyšuje sebevědomí a dobrý pocit ze sebe sama. Již při prvním pohledu zaujme nejvíce fakt, že kolo vypadá spíše jako normální horské kolo než elektrokolo.

ROAD BIKE - silniční elektrokolo

NOVINKA - silniční elektrokolo ROAD BIKE bude dostupné v DUBNU 2018 ....

Více informací...

Rychlý kontakt

GreenBike s.r.o.

email: mittner.cz@volny.cz

zákaznická linka: +420 608 730 412

JUMP TO TOP

GreenBike ROAD

jedinečné silniční elektrokolo

dostupné od dubna 2018

NOVINKA - silniční kolo